Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar ditën e sotme 8 raste të reja në qytetin e Gramshit.

Bëhet me dije se mes të infektuarve kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 3 punonjës policie dhe 2 mësues.

Sakaq, bëhet me dije se janë infektuar edhe dy fëmijët e oficerëve.

Nuk dihet sesi paraqitet gjendja e tyre shëndetësore.

Kujtojmë që ditën e sotme 1 pacient e humbi betejën me koronavirusin, ndërsa u shënuan edhe 151 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit.