Makina u kthye përmbys pasi u rrokullis disa herë, shqiptari humb jetën në Itali

217

Një 35-vjeçar shqiptar humbi jetën pasditen e djeshme në një aks ident në Itali. Shqiptari me banim në Pisa u aksidentua në Bolonja.

Ai humbi kontrollin e makinës “Toyota Yaris” që po drejtonte duke dalë nga rruga. Së bashku me të ishte edhe pasagjeri, një italian 36-vjeçar i cili u pl agos rën dë dhe u dërgua menjëherë në spital.

Përm bysja dhe rroku llisja disa herë e makinës ishte fatale për shqiptarin që ndërroi jetë në vend, ndërsa identiteti ende nuk dihet. Pol icia po het on për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Lexo edhe:   Përplas 40-vjeçaren mbi vijat e bardha, shoferi largohet nga vendngjarja