Grida Duma i vë “gishtin në plagë” kryeministrit Rama

214

Ish-deputetja e PD Grida Duma ka shkuar në Thumanë nga ku ka treguar historinë e Manjola Cakonit dhe djalit të saj Alesios të cilët humbën nga tërmeti trag jik 2 familjarë, motrën dhe babain.

Duma ak uzon Edi Ramën për propagandë, ndërsa ka treguar me video momentet kur Alesio është dërguar nga kryeministri të takojë në Itali së bashku me Aurelin, të voglin tjetër që shpëtoi mrekullisht në Thumanë, C. Ronaldon dhe Xhanluixhi Buffon.

Por këtu ajo ka futur edhe deklaratën me të cilën Alesio disa ditë më parë preku rrjetin, ku tha se nuk mund të jetojë me foton e Ronaldos.

Alesio merr sot një bonus prej 150 mijë lekësh në muaj, ose 5 mijë lekë në ditë, ndërsa pensioni i burrit që humbi jetën është 40 mijë lekë në muaj. Kjo familje duhet të mbahet me 1 300 lekë në ditë

Lexo edhe:   Meta tallet edhe mebashkesjoreten e tij Askush se pengon PD dhe LSI të kthehen në OJQ