Fokace me patate dhe rozmarinë për dy minuta

Përbërësit:

 

300 g miell
1 lugë sheqer
5 g maja birre
150 ml ujë i vakët
20 ml vaj ulliri
1 lugë kripë
2 patate
1 degë rozmarinë

 

Gatimi:

Tretim në ujë majanë dhe sheqerin, e leme te pushojë 10 minuta dhe me pas shtojmë miellin, kripën dhe vajin e ullirit. Punojmë brumin dhe e leme te pushojë 30 minuta. Lyejmë tavën me vaj ulliri dhe shtrojmë brumin, presim patatet hollë dhe i marinojmë me vaj kripë, piper dhe rozmarinë. I shtrojmë mbi brumë dhe e vendosim të piqet në furrë të para ngrohur me 250 gradë për 20 minuta.

 

TE TJERA