Ulje temperaturash; Në fundjavë moti do të jetë…

Sipas MeteoAlb: Kushtet e qëndrueshme atmosferike do te MBIZOTEROJNE vendin tone, duke bere qe kthjellimet te jene dominante ne ultësirën Perëndimore ne pothuajse gjithë ditën.

 

Ndërsa ne zonat malore pritet shfaqje e vranësirave te cilat do te sjellin reshje te izoluara shiu ne skajin Veri.Temperaturat e ajrit do te rriten në mëngjes, POR MBETEN konstante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 34°C.

 

Era do fryjë e lehtë ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi 42 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 4 ballë.

TE TJERA