Lëkundje të forta tërmeti pranë Shqipërisë, ja epiqendra dhe magnituda

Një tjetër tërmet është shënuar pak minuta më parë në Greqi. Mësohet se një tërmet prej 4.3 ballësh sipas shkallës Richter është shënuar në qytetin Atika në Greqinë.

 

Epiqendra e tërmetit u lokalizua17 kilometra në veri të Rafinës, raportojnë mediat greke. Nuk ka raportime për të plagosur ose dëme materiale. Tërmeti u ndje në disa zona të Greqisë veriore.

 

TE TJERA