Horoskopi ditor, e mërkurë 2 Shtator 2020

Dashi

 

Qetësi më e madhe për ata në çift nga mesi i muajit. Në punë, duhet shumë përpjekje sepse duket si një punë rindërtimi afatgjatë.

Demi

 

Marrëdhëniet janë pak të vështira për shkak të shumë gjërave për të bërë. Sidoqoftë, në punë është e lehtë të diskutosh për arsyet më të ndryshme. Shtatori mund të jetë muaji i duhur për të bërë propozime.

Binjakët

 

Për histori të qëndrueshme ekziston mundësia e planifikimit të diçkaje të rëndësishme për të ardhmen. Shtatori është një muaj i ngarkuar për punë edhe nëse ende nuk ka ndonjë përmirësim ekonomik.

Gaforrja

 

Ditë fillon mirë falë aspektit pozitiv të Hënës. Mundësi të mira edhe në punë, pavarësisht nga fakti që shpenzimet janë rritur ditët e fundit ose ka pasur disa fatura të papaguara.

Luani

 

Venusi në shenjë nga e diela favorizon të gjithë ata çifte që duhet të gjejnë një marrëveshje. Në punë, çështjet që ju kanë mbajtur nën stres për 48 orët e fundit do të zgjidhen.

Virgjëresha

 

Hëna është në në disfavorin tuaj. Edhe në punë, angazhimet vazhdojnë të ndihen dhe janë akoma mjaft të vështira për tu mbajtur.

Peshorja

 

Në dashuri, diskutimet mund të lindin në lidhje me paratë ose menaxhimin e ekonomisë së brendshme. Në punë, nga ana tjetër, është e nevojshme të menaxhoni gjërat me më shumë qetësi.

Akrepi

 

Me Hënën në formë të shkëlqyeshme, takimet e ditës janë premtuese. Në punë ka ardhur koha të mendoni për diçka të rëndësishme por t’i kushtoni vëmendje aspektit ekonomik që vitin e kaluar ishte shumë problematik.

Shigjetari

 

Po kaloni një moment forcë por përpiquni të largoheni nga ata që ju zemërojnë. Në këtë periudhë të vitit, në punë mund të zhvillohet një ndryshim i jetës që do të dalë i rëndësishëm në vjeshtë. Kompleksitet me shenjën e Ujorit.

Bricjapi

 

Kontraste të vogla në menaxhimin e jetës martesore dhe ka nga ata që po përgatiten për një martesë ose bashkëjetesë. Në punë mund të lundroni me shikim: Jupiteri duke tranzituar nëpër shenjë tregon se herët a vonë diçka e re do të ndodhë.

Ujori

 

Koha pozitive për të vlerësuar marrëdhëniet e reja. Në punë duhet të filloni të bëni plane edhe nëse pengesa e vërtetë janë burimet e ulëta financiare.

Peshqit

 

Është një ditë e shkëlqyer në punë për të bërë plane, por kini kujdes nga paratë, mund të jeni duke luftuar me disa shpenzime të fundit.

TE TJERA