Këtë dietë duhet ta provoni patjetër/ Kjo vajzë humbi 24 kg në dy javë falë saj, ja si funksionon

Ka një arsye të mirë pse shumë njerëz duan të humbin peshë. Të qe.nit i shëndoshë mund të ç.ojë në pro.bleme të shumta shëndetësore, të cilat mund të jenë të rrez.ikshme, të tilla si sëm.undjet e ze.mrës, di.abeti dhe kan.ceri.Me dietën e vezës së z.ierë ju mund të humbni 24 kg në vetëm 2 javë.

 

 

Hùmbja e peshës: një bètèjë e vèshtírè:Shumë njerëz nisin të mbajnë dieta të paqëndrueshme, pasi ato konsistojnë vetëm në ngrënien e grejpfruit dhe një supe, por kjo është një mënyrë jetese që nuk mund t’i rez.istosh gjatë.Një dietë e mirë për të humbur peshë duhet të përmbajë një shumëllojshmëri të gjerë ushqimesh ush.qyese dhe të shëndetshme. Nëse doni të humbni peshë, kërkoni një dietë realiste, siç është dieta e vezës së z.ier.

 

Si mund të na ndihmojë dieta e vezës?Vezët e z.iera janë tepër të mira për shëndetin tonë. Ato përmbajnë proteina dhe yndyrna me cilësi të lartë dhe janë një burim i pasur i mikro-nutrientëve.Për shkak të profilit të tyre ushqimor, vezët do t’ju bëjnë të ndiheni të ng.opur për një kohë të gjatë, pasi ato përmbajnë 70 kalori secila.Duke e bazuar dietën tuaj në vezë të z.iera dhe disa ushqime të tjera ushq.yese do t’ju ndihmojë të humbni peshë shpejt pa u ndier të ur.itur dhe ner.vozë gjatë gjithë kohës.Dieta e vezëve të z.iera është aq e fuq.ishme sa mund të ndihmojë njerëzit të humbasin deri në 24 kg në 14 ditë, sipas nutricionistëve të njohur dhe ekspertë të shëndetit nga e gjithë bota.Ekzistojnë dieta efektive dhe më pak efektive, veçanërisht në Shtetet e Bashkuara, ku obe.ziteti është një nga pro.blemet më të mëdha shëndetësore.

 

Lùftá për të hùmbur peshë:Popullata amerikane, si dhe pjesa tjetër e botës, po kërkon metoda efektive për rën.ien nga pesha. Është e rëndësishme të mbani mend se humbja e tepërt e peshës ndodh pa ulur marrjen e kalorive dhe mun.gesën e ushq.yesve të nevojshëm.Kryerja e një diete të shëndetshme nuk do të thotë që ju duhet të vd.isni, kjo do të thotë që ju duhet të hani shumë perime dhe fruta të freskëta, drithëra, fasule etj.Duhet të shm.angni ushqimet e shpejta, ëmbëlsirat me kalori të lartë, si dhe pijet e gazuara dhe ushqimet e përpunuara

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Ndahen 24 ditë pas dasmës, arsyeja e këtij çifti do u lërë pa fjalë…

Për Adrianon flitet sërish. Ish-ylli i Interit është ndarë...

Rrëfime rrëqethëse/ Vajzat shqiptare po martohen për para, ja si po funksionon ky biznes

“Piranjat” në Abc të moderuar nga Arilena Ara dhe...

(Video) Artistja shqiptare habit me rrëfimin: E kam blerë tokën ku do varrosem dhe …

Piktorja e njohur, Zake Prelvukaj, pas nje kohe te...