“Kështu u shit deti duke qeshur”/ Braçe publikon VIDEO që nxjerr ‘zbuluar’ Bashën: Dëshmia është nga…

Pas su lmeve nga opozita për një marrëveshje të mundshme mes qeverisë shqiptare dhe asaj greke, zëvendëskryeministri, Erion Braçe ka postuar në Instagram një kronike të 11 vjetëve më parë, kur erdhi në Shqipëri, Kostas Karamanlis, në atë kohë kryeministri i Greqisë.

 

Karamanlis erdhi në Shqipëri për të firmosur marrëveshjen për çështjen e detit. Marrëveshje kjo që u rrëzua në Gjykatën Kushtetuese. Ndërsa poston videon, Braçe shkruan se, asgjë nuk harrohet dhe se në atë kohë përmbajtja e marrëveshjes u mbajt e fshehtë. Braçe shprehet se, marrëveshja e firmosur nga Lulzim Basha, që lëshon territor shqiptar në gjirin e Sarandës u denoncua nga socialistët, u gjykua dhe u shpall antikushtetuese!

 

“ASGJE NUK HARROHET; KESHTU U SHIT DETI DUKE QESHUR! Te paturp atekohe, edhe me te paturp sot! Deshmia eshte e Zeri i Amerikes; Degjoni c’thote: PER PERMBAJTJEN E SAJ (MARREVESHJES), ATE QE SHQIPERIA KA LENE OSE KA MARRE, U MBAJT NJE HESHTJE E PLOTE, MADJE NUK U FOL AS NE PERFUNDIM TE TAKIMEVE! Pra hem dorezuan territorin shqiptar ne gjiun e Sarandes, hem heshten para, kur firmos e pasi vulosen “marreveshjen”; Po shteruan nje vend, nje popull duke i mohuar edhe gjene me normale kudo ne bote, njohjen me “marreveshjen” e tyre!

 

ISHTE LULZIM BASHA DHE DESHMITAR MBI TE, SALI BERISHA! Lulzim BASHA ishte minister i Jashtem; Lulzim BASHA eshte sot kryetar i PD dhe kerkon te rikthehet ne pushtet si nje virgjereshe; Mendon se pas 11 vitesh gjithcka ka kaluar, eshte harruar dhe ai eshte qepur! Marreveshja e tij qe leshon territor shqiptar ne gjiun e Sarandes u d enoncua nga ne-socialistet, u gjykua dhe u shpall antikushtetuese!

 

Lulzim BASHA ben sot gangsterin se nje prokuror i perjashtuar nga VETINGU refuzoi ta hetojë, madje varrosi pergjegjesine penale te tij dhe Sali Berishes ne nje sere veprimesh te gjykuara te paligjshme e antikushtetuese deri ne firmosjen duke qeshur te marreveshjes! Lulzim Basha ben sot gangsterin e b urgut edhe pse sa here i kujtohet sapuni e ze barku ne dere gjykate,

 

por mbi te gjitha se ne kete vend nuk ka ende nje prokuror e gjykates qe te hetoje e gjykoje k rimin me te madh mbi territorin e ketij vendi qyshkur Ahmet Zogu i shkuli Shqiperise territor si dorovitje per ata qe e risollen ne pushtet; MOS HARRONI; TE GJYKUAR SI ANTIKUSHTETUES! Megjithate, cdo gje qe nuk gjykohet nuk mbyllet, nuk harrohet, mbetet aty derisa te kete drejtesi!”, shkruan Braçe.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME