Horoskopi ditor, e premte, 28 Gusht 2020

246

Dashi

 

Përpiquni të shmangni polemikat dhe diskutimet. Edhe me fjalë nëse është e mundur thoni se jeni të disponueshëm për dashuri, ndonëse në fakt dukeni të mbyllur dhe qëndroni në mbrojtje… Hapeni veten! Jeni mirë në punë, por rezultatet do t’i shihni me kalimin e kohës. Jini paksa të durueshëm.

Demi

 

Nëse arrini të mbani nën kontroll ankthin do të jeni në gjendje të përjetoni një kohë vërtet të bukur dhe emocionuese. Do të jetë e vështirë të mos dashuroheni. Mund të ketë një mundësi të mirë edhe në punë. Duhet të prisni.

Binjakët

 

Për ju dita premton të jetë shumë më pozitive sesa ato të mëparshmet: nëse keni nevojë të sqaroni diçka, bëjeni më 28 gusht. Keni një dëshirë për t’u rikthyer në punë, përfshirë edhe rrezikun.

Gaforrja

 

Përpiquni të mos kërkoni shumë nga të tjerët dhe të mos keni pritje shumë të mëdha. Në dashuri, mund të gjeni përsëri dialogun me partnerin tuaj, por duhet të punoni më shumë.

Luani

 

Sipas horoskopit të Paolo Fox, 28 gushti do të jetë një ditë intriguese për dashurinë, një parathënie e një shtatori vërtet të bukur për ndjenjat, me Marsin dhe Venusin në tranzit të shkëlqyeshëm. Edhe në punë, dita do të jetë pozitive.

Virgjëresha

 

Do të jetë një ditë fantastike për dashurinë: ata që duan një fëmijë ose duan të të qëndrojë pranë njeriut të tyre të dashur mund të provojnë më vendosmërisht. Një ditë ideale gjithashtu për të filluar projekte të reja pune, si për ata që punojnë individualisht, ashtu edhe për ata që punojnë me të tjerë.

Peshorja

 

Një ditë nervoze dhe e nënshtruar premton të jetë për ju, shtyni diskutimet dhe gjithçka që mund t’ju bezdisë. Mund të jeni duke u interesuar për diçka në jetën tuaj. Në punë, nëse diçka është e ngadaltë, mos u zemëroni.

Akrepi

 

Hëna e favorshme dhe Afërdita do t’iu ndihmojnë në dashuri si dhe në rikuperimin e bashkëpunimit në çift. Nëse keni mosmarrëveshje të hapura ligjore është më mirë të gjeni një zgjidhje miqësore. Në punë nëse keni biznesin tuaj, do t’iu duhet të bëni edhe zgjedhje.

Shigjetari

 

Jeni disi i hutuar në dashuri, ndoshta për diskutime në lidhje me paratë… Mundohuni të shmangni emocionet negative. Në këtë periudhë shpenzimet po rriten, mbase keni projekte në lidhje me shtëpinë që parashikojnë shumë shpenzime. Kërkoni një zgjidhje.

Bricjapi

 

Nëse keni ndonjë problem të vogël dashurie, është koha më e mirë për t’i zgjidhur ato. Jupiteri pozitiv dhe Saturni – më 28 Gusht – ju japin një dorë për të zgjidhur problemet financiare ose ato të punës.

Ujori

 

Sipas horoskopit të Paolo Fox, çiftet në krizë do të duhet të angazhohen për të zgjidhur problemet e tyre. Gjatë ditës mund të përballesh me një fatkeqësi në punë: duhet vendosmëri për ta zgjidhur atë.

Peshqit

 

Hëna do të jetë e favorshme, jetoni ditën me qetësi dhe lehtësi. Lërini të largohen gjërat negative. Ju duhet qetësi shpirtërore. Shqetësimi i vetëm mund të jetë i një natyre ekonomike.