Identifikohet se kush është shqiptari që u gjet i pajetë në ujrat greke (Emri)

Një marinar shqiptar është gjetur i pajetë në ujërat greke, brenda anijes së mallrave me flamur shqiptar.

 

Mësohët se vik tima është Ndue Nikolli, i cili ka ndërruar jetë pasi ka pësuar infarkt. Ekspertiza mjeko-ligjore ka bërë me dije se shkak për vd ekjen e 63 vjeçarit është bërë sulmi në zemër.

 

Nikolli kishte pesë ditë në anije dhe vetëm sot është gjetur i pajetë nga agjenti i anijes me flamur shqiptar “BERGFJORD”. Shqiptari kishte rënë në tokë pa ndjenja në dhomën e motorëve të mjetit lundrues.

 

Më pas agjenti i anijes ka infomuar Autoritetin Qendror Portual të Amaliapolis. Nikolli është transportuar më pas në spital me anë të një ambulance./albeu

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Dritat më të mahnitshme të Krishtlindjeve nëpër botë

Në Krishtlindje, qytetet ndriçojnë, kopshtet publike janë të ngjyrosura...