SHKODËR, ZJARR NË GARAZH, SHPËTON SHTËPIA NË “DËRGUT”

Një zjarr ka përfshirë një garazh në një banesë në lagjen Dërgut në Shkodër.Nga ky zjarr i rënë nuk ka të lënduar pasi personat që ndodheshin brenda kanë dalë me shpejtësi. Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur forcat zjarrëfikëse duke nisur punën për neutralizimin e zjarrit të rënë.

 

Zjarrëfikësit arritën që me shpejtësi të neutralizojnë flakët e zjarrit dhe të bëjnë të mundur shuarjen e tij. Kështu sipas burimeve shtëpia nuk ka pësuar dëmtime nga flakët e zjarrit për shkak të ndërhyrjes së zjarrëfikësve.

 

Dëme materiale ka vetëm në garazhin në të cilin ndodhej një makinë. Janë ende të paqarta arsyet e këtij zjarri të rënë ndërsa nga veprimet e para mendohet se mund të ketë ardhur ose nga gazi i makinës ose nga një bombol gazi që ndodhej brenda mjediseve të garazhit. Efektivët po verifikojnë për të mësuar shkaqet.

 

TE TJERA

spot_img