Mes lotësh këngëtari përcjell vajzën për kurim drejt Turqisë, emocionon me fjalët prekëse

Labinot Tahiri vazhdon të kontribuojë në mbledhjen e parave të shumta për shërimin e disa prej qytetarëve kosovarë të sëmurë.

Rasti më i fundit i bërë publik prej këngëtarit, është ai i një vajzë të re të quajtur Arlinda, e cila vuan prej një sëmundjeje të rëndë dhe duhet t’i nënshtrohet kimioterapisë.

Duke ndarë pamje nga momenti i përcjelljes së vajzës drejt Turqisë këngëtari emocionon me fjalët e shkruara në një postim në rrjetet sociale.

Njoftimi i plotë i Labit: Sot, Ishte një moment gëzimi, por, edhe mêrzie , ku një vajzes së re me keta bystekë, do ti bijnë flokët nga kimioterapia që do i bëjë gjatë diteve me radhë për shêrimin e saj!

Në keto momente , kishte lot gëzimi edhe lotë shqetsimi nga ana jonë, për arsye se derisa e kemi sjellur patêm mund jo të lehtë, por, kur ke miqë si : Ademin, Lulin, Kadir, Nurtenen, pa dyshim se çdo gjë shkoi mirë.

Kishim knaqesi ku bëm shetitje këto ditë në Turqi, por mendjen do ta kemi te Arlinda deri në shërimin final. Zoti ju bekoftë dhe shêrim sa ma të shpejtë. Labi

TE TJERA

spot_img