Puna, financat dhe dashuria/ Horoskopi javor, 17-24 Gusht 2020

351

Dashi

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Dashi, këtë javë do të keni një kohë të pakëndshme ose të vështirë për të përmbushur një angazhim i cili do të lidhet me një të afërm ose fqinjët. Shmangni marrjen e vendimeve të rëndësishme gjatë këtyre shtatë ditëve, duke filluar ndryshime të mëdha ose ngjarje të tjera drastike.

Dashuria: Nëse keni nevojë të ndani informacione personale, tregohuni më të kujdesshëm.Gjatë javës, planifikoni një vizitë në një vend përkujtimor të lidhur me një mik të afërm ose mik të ngushtë. Ju nuk keni pse të keni një arsye për të provokuar një veprim të tillë nga ana juaj. Gjatë javës do të befasoheni nga ngjarjet në jetën e një gruaje të lindur nën shenjat e zodiakut të ujit.

Financat: Ndryshe nga java që kaloi, këtë javë shihet një përmirësim i financave. Tashmë do të keni mundësin të bëni blerjet e planifikuara.

Demi

Puna: Do të jetë mirë që ju t’i planifikoni këto gjëra me kujdes për të shmangur stresin e mundshëm.Burrat do të jenë ambiciozë për të ringjallur një ide të vjetër në lidhje me punën, biznesin, marrëdhëniet personale (romantike) dhe më shumë.

Dashuria: Gjatë kësaj jave mund të prisni një zhvillim të ri ose më dinamik të dashurisë tuaj ose marrëdhënies intime. Udhëtime romantike, kërkimi i dashurisë jashtë kufijve të lokalitetit tuaj, etj. Janë të mundshme.Kjo do të jetë një javë e mbarë për të bërë njohje dhe miqësi të reja.

Financat: Nëse keni lindur nën shenjën e Demi, keni një javë përpara vetes në të cilën do të keni më shumë shpenzime ose angazhime në lidhje me çështjet financiare.

Binjakët

Puna: Gjatë javës, shmangni vendime të rëndësishme që lidhen me shtëpinë ose pronën që posedoni. Mund të ndodhin keqkuptime që lidhen me informacionin e pasaktë.

Dashuria: Nëse keni lindur nën shenjën e Binjakëve, keni një javë përpara vetes në të cilën do të përjetoni një situatë të papritur në lidhje me një vajzë ose një grua.Mund të ketë një marrëdhënie me një konflikt shumë të pakëndshëm ose me një fatkeqësi në jetën e saj personale.Këtë javë ekziston mundësia e një udhëtimi që do të ketë lidhje me një grua.Gjatë kësaj kohe, kini kujdes në komentet që lidhen me miqtë tuaj, pasi ekziston rreziku i prishjes së një marrëdhënieje.

Financat: Gjatë javës, përpiquni të kontrolloni shpenzimet tuaja dhe të shmangni shpenzimet impulsive të parave.Hyrjet e vogla të parave janë të mundshme, të cilat do të shpenzohen shumë shpejt në pagesa ose detyrime të ndryshme.Kjo do të jetë një javë e ndërlikuar, mjaft e paparashikueshme për proceset gjyqësore juridike ose pasurive.

Gaforrja

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Gaforres, keni një javë përpara vetes në të cilën disa nga problemet tuaja do të thellohen dhe përkeqësojnë marrëdhëniet tuaja me njerëz të caktuar.

Dashuria: Lidhja juaj e dashurisë do të kalojë në prova, por e mira është që marrëdhëniet e qëndrueshme do të ruhen. Pjesa tjetër nuk duhet të pendohet …Gjatë javës në përgjithësi do të jeni të paqëndrueshëm emocionalisht, por kjo do të jetë për shkak të dëshirës tuaj për të bërë një ndryshim të rëndësishëm në jetën tuaj.Përvoja interesante romantike me një person nga një vend tjetër ose kombësi tjetër janë të mundshme.

Financat: Gjatë javës do të jeni të ngarkuar me probleme financiare, me disa pagesa dhe shpenzime të paplanifikuara që mund ta bëjnë më të vështirë për ju.Mosmarrëveshjet dhe tensionet në familjen tuaj në lidhje me paratë nuk janë të përjashtuara.

Luani

Puna: Nëse gjatë këtyre shtatë ditëve do të vizitoni institucione të ndryshme, patjetër që do të jeni të suksesshëm ose do të arrini rezultatet e dëshiruara.

Dashuria: Dashuria gjithashtu do të jetë bujare me përvojat që do të lindin këtë javë.Njohjet e reja do të jenë interesante, plot ndjenja të forta dhe do keni ndjenjën e disa karmave me partnerin tuaj të ri.

Financat: Java dërgon para në buxhetin tuaj personal ose të familjes. I afërmi juaj që jeton në një lokal tjetër do të tërheq vëmendjen tuaj me ngjarje që do të ndodhin në jetën e tij ose me biseda që ai do të ketë me ju.

Virgjëresha

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Virgjëreshës, keni një javë përpara vetes në të cilën vendimet e arsyeshme dhe praktike do t’ju ndihmojnë të realizoni sukseset tuaja. Tani gjëja më e rëndësishme është të shmangni veprimet emocionale ose impulsive.

Dashuria: Këtë javë ju mund të prisni takime dhe kontakte të papritura me njerëz nga e kaluara juaj: shokët e klasës, kolegët, fqinjët ose të njohurit e harruar. Java do të befasojë shumë prej jush me një ftesë të papritur për një takim ose mbledhje. Në përgjithësi, surprizat e kësaj jave do të lidhen me të njohurit dhe kontaktet tuaja me njerëz nga distanca të ndryshme.Jeta juaj e dashurisë këtë javë do të jetë interesante, por kjo vlen vetëm për marrëdhëniet që kanë një të ardhme. Pjesa tjetër do të kalojë nëpër prova ose vështirësi të ndryshme.

Financat: Ju do të jeni në gjendje të merrni ndihmë financiare kontakteve tuaja personale ose nga një burim tjetër I të ardhurave. Këshilla është që të tregoheni sa më të kujdesshëm dhe të shmangni shpenzimet e panevojshme ose ato të mëdha.

Peshorja

Puna: Këtë javë do të keni mundësinë të shihni qartë atë që po ndodh me ju në ambientin e punës. Duhet të jeni të kujdesshëm me kë ndani informacionet e rëndësishme në lidhje me projketet tuaja në të ardhmen.

Dashuria: Kjo javë në tërësi do t’ju sjellë përvoja interesante në të cilat do të keni arsye të gëzoheni.

Financat: Nëse keni lindur nën shenjën e Peshores, keni një javë përpara vetes në të cilën do të keni shqetësime ose vështirësi të shkurtër në veprimet financiare ose angazhimet financiare.

Akrepi

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Akrepit, keni një javë përpara vetes në të cilën do të duhet të jeni shumë racional në veprimet tuaja. Ju duhet të veproni në bazë të përvojës jetësore të mbledhur tashmë dhe të mos mashtroheni nga fakti që tani do të jetë ndryshe.

Dashuria: Gjatë kësaj jave do të zbuloni të vërteta të rëndësishme për ngjarje nga e kaluara juaj, ose më në fund do t’i pranoni ashtu siç janë, pa futur emocione të panevojshme në to. Farëdo që të keni përjetuar, le të mbetet në të kaluarën ….

Financat: Do të keni mundësi të zgjidhni një problem kompleks, të arrini një marrëveshje ose të shesni diçka me një çmim të mirë.

Shigjetari

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Shigjetarit, keni një javë përpara vetes në të cilën do të keni vështirësi në zgjidhjen e vështirësive personale ose profesionale. Arsyeja për këtë ka shumë të ngjarë të jetë gjendja juaj emocionale.

Dashuria:Këtë javë do të keni kontakte me një grua që do të tërheqë vëmendjen tuaj me problemet e saj ose do të kërkoni ndihmë nga ju.Një angazhim i tillë mund t’ju ngarkojë me emocione negative, prandaj bëni kujdes për gjëra të tilla.

Financat: Gjatë javës, megjithatë, do t’ju duhet të mobilizoni dhe të gjeni një zgjidhje për një problem që lidhet me shtëpinë ose pronën që posedoni.Burrat e Shigjetarit do të konsiderojnë një ide ose një projekt të ri në lidhje me punën, biznesin ose angazhimin tjetër të ngjashëm.Gratë do të jenë në një pozitë të mirë për t’u angazhuar në çështje serioze financiare, duke kërkuar burime të reja të ardhurash ose punë më të paguar.

Bricjapi

Puna: Gjatë javës do të keni aspirata të qarta për të gjetur një punë më të paguar, për të arritur rezultate më të mira financiare nga biznesi juaj, për punë shtesë. Drejtojeni energjinë tuaj në atë drejtim, në vend që ta humbni atë në gjëra marrëzie.

Dashuria: Do të jetë e rëndësishme të jesh serioz në përmbushjen e premtimeve që u ke dhënë njerëzve përreth teje. Përndryshe, jo vetëm që do të prishni marrëdhënien tuaj, por pasojat do të jenë mjaft të pakëndshme për ju.

Financat: Nëse keni lindur nën shenjën e Bricjapit, këtë javë ngjarjet ose angazhimet më të rëndësishme do të lidhen me biseda financiare ose veprime me para.

Ujori

Puna: Kujdes. Kjo javë nuk do të jetë dhe aq e mirë për të lindurit në shenjën e Ujorit. Për shkak të disa zënkave dhe peripecive do të kaloni një javë të rëndë në punë.

Dashuria: Njohjet e reja këtë javë do të jenë të rëndësishme për ju dhe do të vazhdojnë patjetër edhe në të ardhmen.Dëshira juaj për të realizuar me çdo kusht idenë tuaj ose planifikuar këtë javë mund të përballet me njerëz që kanë një mendim të ndryshëm.

Financat: Nëse keni lindur nën shenjën e Ujorit, këtë javë do të duhet të bëni më shumë shpenzime ose do të lindin angazhime të tjera financiare që nuk do të shtyhen.Kini kujdes me paratë ose dokumentet financiare për të mos i humbur ato për shkak të shpërqendrimit.

Peshqit

Puna: Burrave të Peshqve do t’ju refuzohet një ofertë ose ftesë. Ju nuk duhet t’i merrni gjërat me dhimbje dhe të merrni depresion ose me një humor të keq. Ka gjëra që nuk ju jepen për të marrë këtë javë.Gratë do ta kenë më të lehtë të gjejnë një rrugëdalje nga situatat e vështira, ndoshta për shkak të intuitës së tyre

Dashuria: Gjatë javës do të befasoheni nga një ngjarje, takim apo lajme që lidhen me një grua me të cilën keni përvoja dhe kujtime interesante nga e kaluara juaj.Marrëdhënia juaj me një grua të lindur nën shenjën e zodiakut në ujë do të jetë e rëndësishme për ju gjatë këtyre shtatë ditëve. Shpresojmë për mirë!

Financat: Këtë javë, familja juaj mund të ketë shqetësime për shpenzimet e papritura ose dëmtimin e sendeve në shtëpinë tuaj.Nëse vazhdoni të shpenzoni për gjëra të panevojshme do të gjendeni në një gropë nga e cila do t’iu duhet shumë kohë për të dalë./ CNA.al