Ndodh mrekullia! Gruaja lind katërnjakë në mënyrë natyrale

162

Një grua kineze ka lindur katërnjakë në mënyrë natyrale, të cilat janë dy grupe binjakësh identikë, një mrekulli që mund të ndodhë një në 70 milion raste.

Dy djemtë dhe dy vajzat lindën 32 javëshe nga nëna e tyre 31 vjeçare, e njohur me mbiemrin e saj Gao përmes një operacioni cezarian të mërkurën në një spital të Hubei.

Pasi mori lajmin emocionues, burri i zonjës Gao e përshkroi atë si ‘një bekim nga Zoti’ pasi gruaja e tij më parë humbi tre shtatzëni, raportojnë media lokale.

Foshnja më e madhe peshon 1.87 kilogramë, ndërsa më i vogli peshon vetëm 1.17 kilogramë.

Shanset për të lindur dy grupe binjakësh identikë që ndodhin natyralisht është 1 në 70 milion, thonë raportet.