Pensionistët shqiptarë punojnë ende: Puna na mban gjallë, sa të kemi dorë e këmbë…

Edhe pse në moshë të thyer , ky çift bashkëshortësh nga fshati Dukat i Vlorës, del në punë çdo ditë.

Dita nis duke marrë frytet e prodhimit të tokës së tyre, domatet, specat, qepët, por dhe frutat nga pemët

Thanas Kapoj i ka kaluar të 80-at, por ai ndihet ende i aftë për punë.

Prodhimet i shesin të pozicionuar anës rrugës kryesore që të çon në parkun e Llogorasë, nën hijen e pemës më shumë se 200-vjeçare të Goricës.

Thanasi ka 30 vite që ka dalë në pension por nuk mund të rrijë duarkryq. Me një cigare në dorë dhe duart që i dridhen, ai gdhend dru. Dy të moshuarit janë shembulli më i mirë se puna të mban gjallë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

(Video) Del telefonata e plotë e Oltës me të shoqin, momenti kur i tha s’ke punë me Luizin

Banorët e Big Brother kanë patur sot mundësinë të...

Edhe Vis Pupa merr telefonatën nga e shoqja: Kupën dua ta çosh në Shkodër

Të martën e kaluar, Arbana Osmani i lajmëroi banorët...

‘A të them me kë jam unë’? Bashkëshortja habit Elvis Pupën?

Elvis Pupa ka zhvillaur ditën e sotmë një bisedë...