E dhimbshme! Ndahet papritur nga jeta në moshë të re muzikanti shqiptar

289

Muzikanti korçar, Ilir Tasellari është ndarë nga jeta në moshën 50 vjeçare. Tasellari kishte kohë që vuante nga një sëmundje e rëndë betejën ndaj së cilës nuk mundi ta fitonte.

- PUBLICITET -

Të shumtë kanë qenë artistët që kanë shprehur hidhërimin për ndarjen e parakohshme nga jeta të muzikantit korçar. Këngëtari Devis Xherahu bëri të ditur lajmin e ndarjes nga jeta të Tasellarit me një postim prekës.

“Nuk dua ta besoj qe ti u largove kaq shpejt,buke e vjeter, kemi ndare kaq aktivitete dhe festa familjare bashke, kaq ore provash per tu bere keta qe jemi sot,Lamtumire miku im Ilir Tasellari.. jam i bindur qe ti do prehesh ne paqe..”, shkruan Xherahu në postimin e tij.

- PUBLICITET -