HYRJELAJMESHOWBIZKëngëtari i njohur shqiptar humb njeriun e shtrejtë

Këngëtari i njohur shqiptar humb njeriun e shtrejtë

Këngëtari i njohur Vlashent Sata ka humbur njeriun e shtretë.

Lajmin e ka bërë me dije vetë këngëtari me anë të një postimi në rrjetet social.

Në postimin e tij këngëtari shkruan se ai është për të muzika dhe dashuria për jetën.

“Ti je muzika ime, dashnia per jeten, o i buti im zemermal! Nate me shi sot baba im, po neser me ty ne shpirt prap kam me knu si mke msu ti! Drite paç o femija ma i bukur qe kam njoft! Va rrimi behet neser ne Shkoder ora 17h00 te Va rrezat e Rrmajit,” shkruan këngëtari në postimin e tij.

Loro Sata është ndarë nga jeta në moshën 83-vjeçare. Ai ishte një studiues dhe kritik i muzikës.

TE TJERA

spot_img