HYRJELAJMEKRONIKËDel nga spitali psikiatrik Blerta e mbijetuara e vetme e familjes, çfarë...

Del nga spitali psikiatrik Blerta e mbijetuara e vetme e familjes, çfarë ka ndodhur me të këto ditë

E mbi.jetuara e vetme e ngjarjes së rëndë që u zbulua një muaj më parë në zonën e Kombinatit në Tiranë, Blerta Josifi, ka dalë nga spitali në gjendje të përmirësuar shëndetësore.

Ajo u shtrua në spitalin psikiatrik pas ngjarjes së rëndë që tro.nditi opinionin publik në kryeqytet, ku nënë e bijë u gjetën të ve.tëfli.juara pasi besonin se do të ringjalleshin, dhe ku vetë 34-vjeçarja kërkonte ndihmë mjekësore, për shkak të mungesës së ushqyerjes për një kohë të gjatë.

Ngjarja e cila u zbulua pasditen e 2 korrikut, ku Zhaneta Josifi 56-vjeçe dhe e bija Anisa Josifi 30-vjeçe, u gjetën pa j.etë në banesën e tyre në zonën e Kombinatit, pasi ishin vetëf.lijuar, vijon që të mbetet e mi.stershme, ndërsa para drejtësisë nuk është vendosur asnjë person.

Trupi i vajzës 30-vjeçare Anisa Josifi u gjet nga ekspertët e policisë në dhomën e saj të gjumit, e mbuluar me batanije dhe sipas ekspertizës kishte 15 muaj që kishte ndë.rruar jetë. Ndërsa, Blerta Josifi, e cila i mbi.jetoi ve.tëfl.ijimit u dërgua në urgj.encë ku ju dha ndihma mjekësore.

Para hetuesve ajo mes lo.tësh është shprehur se ka humbur familjen, ndërsa ata nuk i dinin sak.rificat që kanë bërë për tu ringjallur. Nuk dihet ende nëse vetë Blerta do të përballet me drejtësinë, apo do të tregojë emrat e atyre që e kishin shtyrë familjen e saj që të kryente rite të tilla sat anike.

TE TJERA

spot_img