HYRJELAJMEAKTUALITETE papritur! Pas përp lasjes me Ben Blushin dhe largimit të Xhemi...

E papritur! Pas përp lasjes me Ben Blushin dhe largimit të Xhemi Shehut nga Top Channel, ja cdo ndodhe me Portokallinë

Prej disa kohësh CNA.al ka raportuar përp lasje të ashpra mes Ben Blushit dhe drejtuesve të emisionit “Portokalli”, ndërsa ish-kreu i LIBRA-s, theksonte se do të largonte trupën e aktorëve.

CNA.al mësoi se për plasjet me Blushin kanë filluar në muajin Mars, si dhe ndërhyrjen e tij br utale për ndërprerejen e spektaklit humoristik Portokalli.
Kjo përp lasje e Blushit me aktorët dhe drejtuesit e Portokalli u shoqërua me largimin moderatores Xhemi Shehu dhe disa aktorëve të tjerë nga Top Channel.

Ndërkohë, sot është mësuar zyrtarisht se Ben Blushi është dorëzuar dhe prej disa kohësh ka filluar negociatat me stafin menaxhues të “Portokalli” dhe vetë aktorët. Mësohet se disa prej tyre u janë ngritur rrogat deri në 50%. Nga ana tjetër është negociuar fort që stafi të qendrojë dhe të mos ketë largime. Gjithashtu bëhet me dije se është kërkuar edhe rikthimi i moderatores Xhemi Shehu, e cila u largua pak kohë më parë. Nuk dihet ende nëse Xhemi do të jetë pjesë e sezonit të ri të Portokalli.

CNA.al mësoi se Ben Blushi tashmë është tërhequr, mesa duket “Portokallia” mund të ishte gropa e tij e cila mund “tja hante kokën”, por duke u kujtuar se Top Channel do i ikte një nga ikonat, më në fund vendosi të negociojë dhe ka rritur rrogat.

Ka pasur ndërhyrje të forta që stafi të qendrojë duke shpresuar një sezon të ri të Portokallisë me fillimin e sezonit të ri të televiziv në vjeshtë./CNA.al

TE TJERA

spot_img