HYRJELAJMEKRONIKËSHKODËR, ZJARRFIKSJA PËRPLASET ME “FORD-IN”

SHKODËR, ZJARRFIKSJA PËRPLASET ME “FORD-IN”

Një aksident fatmirësisht pa të lënduar ka ndodhur në Shkodër në lagjen “Rus”,

rreth orës 17 e 30, ku një zjarrfikëse është përplasur me një makinë tip ‘Ford’. Zjarrfikësja ishte nisur drejt shuarjes së një vatre zjarri, por është përplasur me mjetin.

Nga përplasja ka pasur vetëm dëme materiale por jo të lënduar.

Grupi hetimor vijon hetimet për zbardhjen e plotë të aksidentit, ndërsa sipas të dhënave të para mos respekti i shenjave të qarkullimit rrugor dhe shpejtësia janë bërë shkak i përplasjes.

Aksidentet në Shkodër gjatë muajve të verës vijojnë të mbeten një problem pavarësisht masave të policisë.

TE TJERA

spot_img