Fërkoni këmbët me këtë dhe do të largoni të çarat e thembrave brenda 1 dite

Sot unë do të ndaj me ju nje menyre te shkelqyer pastrimi per kembet tuaja te plasaritura.Ky pastrim do te zbuse kembet tuaja. Përsëriteni te paktën 2 herë në javë.

 

Përbërësit që ju nevojiten:

1 lugë gjelle lëng limoni të freskët.
1 lugë gjelle mjaltë.
1 lugë gjelle vaj ulliri.
2 lugë gjelle sheqer kaf ose sheqer te zakonshem.
½ legeni me uje.

 

Mbushni nje gjysme legeni me uje dhe mbajini këmbët tuaja për 15 minuta në të.

 

Në një tas shtoni 1 lugë gjelle lëng limoni të freskët, 1 lugë gjelle mjaltë, 1 lugë gjelle vaj ulliri dhe 2 lugë sheqer. Përzieni të gjithe përbërësit dhe perberja është gati për përdorim.

 

Aplikojeni ne kembet tuaja duke i ferkuar për 10 minuta. Pastaj zhytini këmbët tuaja në një legen për 5 minuta dhe pastrojini këmbët tuaja.

 

Sheqeri mund të jetë një nga përbërësit më efektive kur behet fjale per nje lekure te ndritshme. Mjalti dallohet per vetite e tij hidratuese dhe qetësuese . Ai është i mbushur me antioksidantë, të cilat ngadalësojnë procesin e plasaritjes.

 

Vaj ullirit përmban shumë antioksidantë si ‘acid oleik dhe squalene’ që ndihmojnë në mbrojtjen e lëkurës nga ndikimi i dëmshëm i radikalëve të lira dhe gjithashtu hidraton lëkurën.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME