HYRJELAJMEAKTUALITETS’ka paqe! Regjistrohen për herë të dytë lëkundje sizmike brenda ditës, ja...

S’ka paqe! Regjistrohen për herë të dytë lëkundje sizmike brenda ditës, ja ku ishte epiqendra

Trond itet sërish Shqipëria e Mesme. Lëkundje të reja tërmeti janë ndje rë këtë pasdite, Ku epiqendra ka qenë në detin Adriatik.

Sipas Qendrës Europiane Mesdhetare Sizmologjike (EMSC), lëkundja ka qenë me magnitudë 3. 6 të shkallës Rihter dhe është ndjerë në orën 19:23 minuta.

Tërmeti ka pasur një thellësi prej 28 km.

TE TJERA

spot_img