Rama nxjerr fotot e mjekëve, ja çfarë thotë për ta…

115

Kryeminsitri i vendit, Edi Rama ka kujtuar gjithe shqiptaret kete mengjes te mos harrojne te vendosin masken, si nje mase shume e nevojshme mbrojtese ne kete kohe pandemie.

- PUBLICITET -

 

Nderkohe qe maska eshte bere e detyrueshme ne mjedise te mbyllura, Rama, kujton se duhet te “mbroni veten, njerëzit e dashur si dhe t’i japim një dorë mjekëve dhe infermierëve duke zbatuar këtë masë”.

 

Mesazhin sensibilizues ai e shoqeron me nje galeri fotosh nga mjeket e palodhur te Infektivit ne punen e tyre heroike qe po bejne prej muajsh tashme.

 

Mesazhi i Rames

MIRËMËNGJES 😊

dhe duke ju kujtuar të mbroni veten, njerëzit e dashur si dhe t’i japim një dorë mjekëve dhe infermierëve duke zbatuar këtë masë👇të thjeshtë në çdo mjedis të mbyllur, ju uroj ditë të mbarë🙏

 

- PUBLICITET -