Shikoni sa ka ndryshuar ikona e muzikës Parashqevi Simaku

Parashqevi Simaku ka qënë padyshim një nga ikonat e muzikës së lehtë dhe popullore shqiptare. Ajo ishte një nga më të preferuarat nga shqiptarët në kohën e diktaturës dhe më tej.

E bukur, sharmante dhe me një zë melodioz ajo fitoi shumë shpejt zemrat e popullit shqiptar. Por jeta nuk ishte e lehte për atë. Ajo tani vuan nga paraliza faciale ku i ka prekur gojën. Ndaj ajo nuk përformon më në skena dhe këngë të sajat.

Këto foto që shikoni më poshtë janë bërë pak kohë para se këngëtarja të sëmurej. Aty duket se bukuria e saj është zhdukur. Tani që ajo është e sëmurë nuk ka asnjë foto të saj.

Shpresojmë që Parashqevia të shërohet dhe të këndojë sërish. Një këngëtare si kjo, i mungon skenës shqiptare.

 

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas këngëve hite të artistëve të njohur botëror, por kohët e fundit edhe të këngëve të...

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë e ndryshimeve të rëndësishme, lajme të papritura, por pozitive do të përfshijnë jetën tuaj, duke...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë...

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas...