‘Ishte e mërzitur, duke qarë’/ Kamerat zbulojnë lëvizjet, detaje te reja nga vdekja e 16-vjeçares shqiptare në Greqi

208

Vd ekja e dys himtë e 16-vjeçares shqiptare në Trikala të Greqisë vijon ende të jetë në qendër të mediave për shkak të misterit që e rrethon këtë ngjarje. Familjarët këmbëngulin se ajo është vr arë, ndërsa ekzaminimi mjekoligjor tregon se adoleshentja ka rënë nga lartësia.

Një dës hmi e re ka ardhur në polici ku një grua shprehet se e ka parë vajzën në orët e para të mëngjesit të mërzitur duke qarë.

“Unë pashë vajzën. Ajo ishte e mërzitur dhe mendoj se ishte duke qarë teksa pashë turbullt e saj nga kozmetika. Ai ishte me nxitim sikur donte të largohej diku. “Ajo po përpiqej të vishte pantoflat e saj.” shprehet dëshmitarja

Policia ka vërejtur kamerat e sigurisë për të vërejtur lëvizjet e 16-vjeçares. Nga 4 kamera nga rrugët kryesore të Trikala tregojnë vajzën duke ecur vetëm në qytet. Gjithashtu në kamera është regjistruar dhe polici me të cilin ishte në takim duke e lënë atë në shtëpinë e saj në orën 3.15 të mëngjesit dhe më pas vajza është parë duke folur në celularin e tij menjëherë pas ndarjes me të.

Prindërit dhe vëllezërit e 16-vjeçares janë shprehur se nuk kishin dijeni se kishte një lidhje me policin 26-vjeçar dhe se atë natë vajza e tyre kishte bërë një takim me të. Sipas informacioneve, Maria 16-vjeçare kishte njohur oficerin e policisë 26-vjeçar përmes Instagramit dhe ata e kishin lënë për t’u takuar të martën e kaluar. Atë natë doli nga shtëpia vonë natën për ta takuar dhe nuk u kthye më, kjo bëri që të nisnin kërkimet, ku trupi i saj u gjet i pajetë në oborrin e një kishe, me fytyrë të dë mtuar duke lënë të dys hohej se kishte rënë nga një lartësi e madhe./shqiptarja