“Dridhesh sikur je në korent”, plas sh erri mes Dajana Shabanit dhe ndjekëses: Më do menderja

Moderatorja Dajana Shabani njihet për natyrën pa komplekse dhe mënyrën e të thënit troç të gjërave. Së fundmi ka publikuar në Instagram bisedën me një vajzë, e cila i thotë: “Pse drídhesh sikur je futur në korent”.

“Se më do menderja, po ti ca h alli ke?” – i shkruan Shabani. Më pas ndjekësja i përgjigjet duke i vënë në pah kulturën.

“Ti, një e panjohur në Instagram nuk më tregon mua kulturën sepse të mos vd èsësh injorante, mendere është forma më e kulturuar e shkruar në fjalin shqip. Dhe nuk mendoj se ti ke një kulturë të madhe kur ndjek dikë dhe i jep mend, kur tjetra as nuk di që ekziston”, replikoi sërish moderatorja.

Ndërsa ndjekësja në formë ironie iu përgjigj duke i thënë: “Të rruattë menderja ty, vazhdo të dridhesh”.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Kjo është artistja e vetme shqiptare që kryeministri Rama ndjek në Instagram (FOTO)

Kryeministri Edi Rama është aktiv në të gjitha rrjetet...

Ndahet nga jeta nga semundja e rende vajza e shrimtarit te madh Shqiptar

Është ndarë nga jeta në moshën 71-vjeçare e bija...