“30 vjet zvarritje marrin fund SOT”, Edi Rama jep lajmin e mirë për të gjithë shoferët (Video)

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se duke nisur që sot nuk do ketë më pritje për të dalë në komision për lejen e drejtimit të makinës, pasi çdo gjë do të kryhet në aplikacionin e-albania

 

“LAJM I MIRË 30 vjet ecejake, zvarritje burokratike, pritje per të dalë në komision për lejen e drejtimit të makinës, rryshfete e tarafe, marrin fund SOT!

 

Një tjetër hap që sjell shtetin tek qytetari dhe lehtëson më tej barrën e administratës shtetërore mbi supet e qytetarit???? #RevolucioniDigjital2020???????? #ShqipëriaQëDuam????????”, shkruan Rama në postimin e tij.

 

 

TE TJERA