“E kapi bisha gjahun për sot, e kapi…”/ Artan Hoxha publikon PAMJET nga malet, ç’po ndodh?

206

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka publikuar një video në rrjetet e tij sociale nga nga mali i Trebeshinës. Krahas videos, Hoxha shkruan se “çunat” kanë nisur punën për punimin e kana bisit në male për të sjellë të ardhura.

Me ironi ai shkruan se ata kanë zgjedhur që të punojnë në këto kohë pandemie, duke mos pritur “pagën” e lu ftës nga ministri Arben Ahmetaj.

“E kapi bisha gjahun për sot, e kapi… Mesnatë, Mali Trebeshinës, kur Porozi të duket si Katallani… Me çunat që u janë qepur maleve, ti bëjnë pjellore si fushat dhe nuk presin “pagën e lu tës” nga paketa Ben Ahmetaj 1, Ben Ahmetaj 2, Ben Ahmetaj 3…,“-shkruan Hoxha.

POSTIMI I PLOTË:

Prej kohësh, Hoxha denoncon mbjelljen e kana bisit në zona të ndryshme të Shqipërisë, të cilat i denoncon në profilin e tij në Facebook.