BAJZE, DIGJEN BANESAT NGA SHKËNDIA ELEKTRIKE, TRE FAMILJE NË QIELL TË HAPUR

Tre familje në fshatin Delaj, Bajze Bashkia Malësi e Madhe kane mbetur në qiell të hapur, pasi banesat e tyre u përfshinë nga flakët mbrëmjen e djeshme rreth orës 21:10

 

Si pasojë e erës së fortë zjarri ka arritur të dëmtojë tre shtëpi dhe të gjithë orenditë shtëpiake dhe janë shkrumbuar, ndërsa zjarrfikësit kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve, të cilat rrezikonin edhe banesat e tjera përreth.

 

 

Fatmirësisht nga ngjarja nuk ka të lënduar në njerëz. Shkak i zjarrit mendohet se ka qenë një shkëndijë elektrike prej se cilës tashme nuk ka mbetur asgjë por vetëm tre familje ne qiell te hapur.

 

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img