Ndodh në maternitetin e Tiranës, fëmija lind me këmishë, mjekja ndan fotot emocionuese

208

Ndodh edhe kështu… një fëmijë që lind në këtë mënyrë quhet thjesh me fat, ose siç thuhet në gjuhën popullore “i lindur me këmishë”.

Një foshnje e tillë ka lindur së fundi në maternitetin Koço Gliozheni në kryeqytet, ndërsa lajmin e ka bërë të ditur vetë mjekja gjinekologe Anika Dokle.

Dokle ka publikuar edhe fotot e mrekullueshme të bebit të porsalindur. “Bebush me këmishë”, shkruan doktoresha, një foto e cila ka marrë shumë pëlqime dhe komente nga ana e ndjekësve.

Të shpresojmë që bebushi që ka lindur në një kohë delikate për të gjithë botën, ta ketë jetën sa më të lumtur e të qetë.