Aksident me pasojë vdekje në Shkodër, mjeti përp las dy këmbësorë në trotuar

327

Një aksi dent i rëndë rrugor ka ndodhur në Shkodër.

- PUBLICITET -

Mësohet se rreth orës 17:20, në rrugën Shkodër-Bardhaj, saktësisht në vendin e quajtur Ura e Bardhajve, drejtuesi i mjetit, tip Alfa Romeo, ka humbur kontrollin duke u përpl asur me një mur.

Si pasojë ka dë mtuar dy shtetas në trotuar, të cilët janë L. H. 28 vjeçe, që ka ndërruar jetë në Spitalin Rajonal Shkodër, si dhe është dë mtuar shtetasi D. K. 42 vjeç, i cili po merr mjekim në Spitalin Rajonal Shkodër.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e policisë dhe grupi hetimor për sqarimin e rrethanave të aksid entit si dhe po punohet për kapjen e drejtuesit të mjetit, që është larguar nga vendi ngjarjes.

- PUBLICITET -