HYRJELAJMEHISTORIA IMESot e kuptova qe jam e adoptuar, ne rruge me doli ne...

Sot e kuptova qe jam e adoptuar, ne rruge me doli ne grua m’tha “Ti je vajza ime, ata si ke

v

Sot e kuptova qe jam e adaptume, ne rruge me doli ne Gru m’tha “Ti je vajza ime, ata si ki prinder”! – Mirbrama te gjithve jam nje vajz 17 vjeqare kur jam ken e vogel familja im me ka len ne spital po me kishte marr nje familje tjeter me rriten me shkolluan gjithqka ben ata per mu ata e un se kam dit ket histor sot e kuptova,

kur isha 12 vjeqare femit e lagjes me bejshi ti keta si ki prinder e un i pytsha prindrit qe me kan rrit i thijsha qka me thojshi femit e lagje po mami edh babi qe me rrite at e mohojshin ket zdojshe me lendu mu isha me dojn shum saq smunden te me dallojn prej djali te vet mas 17 vite me dul nje gruje perpara me daloj ne rrug me tha ti je vajza ime ata si ki prinder…

 

E un u pina krejt nuk disha qka me beh u shkatrova u lendova shkova ne shpi mami qe me ka rrit me beni qka ki bija im un ja nisa me qajt ajo me perqafoj edhe tha tregom prinqesha ime qfar ke i tregova qa me ka ndodhe e me tregoj krejt qysh u ken puna qe me kan marr ne spital e me kan rrit po tashti mami qe me ka lind po don me

marr prej ketyre po un spo du mi len familje qe me ka rrit ata jan kujdes shum per mu nje gervishtje e vogel nese u beh te un atyve ju ka dhimt shpirti per mu..

 

Ju lutem me ndimon a te rri me keta prindri qe me kan rrit me kan eduku me kan shkollu apo me shku te mami qe ase ni pik gji sme ka dhe me ka len ne rrug, un shum i du keta prinder qe me kan rrit smuj mu largu prej tyre ju lutem qitne ket postim sonte ju lutem.

TE TJERA

spot_img