Puna, financat dhe dashuria/ Horoskopi javor 29 Qershor deri më 5 Korrik

408

ose biseda do t’ju provokojnë të merrni vendime të rëndësishme.

 

Financat: Nëse keni lindur nën shenjën e Demi, keni një javë përpara, në të cilën planet dhe veprimet tuaja do të ndikohen shumë nga ngjarje të ndryshme të pritura ose të papritura nga ju. Kjo situatë do të ndikojë dhe tek financat tuaja ndaj duhet të tregoheni shumë të kujdesshëm kur vendosni të shpenzoni para.

 

Dashuria: Gjatë javës do të jeni të ngarkuar me angazhime ose do të përjetoni emocionalisht ngjarje më të ndjeshme që lidhen me një person në rrethin tuaj të të afërmve ose miqve.

 

 

Binjakët

Puna: Gjatë javës do të zgjidhni disa situata të pakëndshme. Shmangni panikun ose frikën, pasi secila do të ketë një zgjidhje. E gjitha do të jetë çështje kohe dhe durimi nga ana juaj.Gjatë këtyre shtatë ditëve, veprimet e nxituara nga ana juaj mund të krijojnë ndërlikime të ndryshme për ju.Java do të jetë e favorshme për udhëtime dhe kontakte me njerëz nga vende të ndryshme.

Financat: Java do të jetë e favorshme për udhëtime dhe kontakte me njerëz nga vende të ndryshme. Gjatë këtyre takimeve dotë këni një përfitim shumë të madh si në aspektin profesional ashtu edhe financiar.

Dashuria: Gjatë javës do të takoni njerëz të rinj në jetën tuaj të përditshme përmes kontakteve të vërteta ose përmes komunikimit në internet në rrjetet sociale. Kini kujdes me ta; ju mund të takoni njerëz me identitete false ose njerëz me qëllime të pandershme.

 

 

Gaforrja

Puna: Këtë javë, ju do të keni mundësinë për të ndërtuar kontakte të rëndësishme të biznesit ose marrëdhënie profesionale.Do të ketë situata që do t’ju bëjnë të shtyni disa nga rregullimet ose premtimet tuaja, por gjithmonë do të ketë një arsye të mirë për këtë. Java do të jetë një kohë e pafavorshme për çështje gjyqësore ose juridike, dhe kur punoni me kontrata, kini kujdes në detaje.

Financat: Financiarisht, java mund t’ju befasojë me para në buxhetin tuaj, por pothuajse asgjë nuk do të ndodhë nëse shtypni vetë ngjarjet.

Dashuria: Këtë javë do të keni mundësin të zgjidhni të gjitha mosmarrëveshjet me partnerin tuaj. Është momenti të lini mënjanë tensionet dhe të shijoni sa më shumë dashurinë.

 

 

Luani

Puna: Dinamika e javës mund të krijojë një ndjenjë konfuzioni dhe paqëndrueshmërie tek ju për shkak të sasisë më të madhe të informacionit që do të merrni, shumica e letrave ose telefonatave. Mundohuni të zgjidhni gjërat më të rëndësishme në jetën tuaj, shoshitni të panevojshme dhe mos e rëndoni veten në mënyrë të panevojshme.Java sjell një propozim të rëndësishëm ose nënshkrimin e një kontrate që do të ketë të bëjë me interesat tuaja profesionale ose materiale (pronë).

Lexo edhe:   Hëna e re/ Meri paralajmëron: Jeta juaj do ndryshojë, lajme të mira, lekë, lidhje të reja

Financat: Gjatë kësaj jave do të keni mundësi të kryeni detyra të rëndësishme që lidhen me pronën ose sendet, me një fermë ose me një makinë personale.Shumë do të gëzohen me faturat e parave ose dokumentin e lajmeve që lidhen me paratë që do të merrni. Ky do të jetë një kohë e mirë për të zgjidhur dokumentet financiare ose bankare.

Dashuria: Java ka një ngjarje të rëndësishme ose një përvojë të fortë emocionale të lidhur me një njeri.Gjatë këtyre shtatë ditëve, mbroni sendet tuaja personale ose informacionin nga ndërhyrjet ose kurioziteti.Gratë do të kenë më shumë angazhime familjare, por nuk ka të ngjarë të kenë vështirësi t’i përmbushin ato.Burrat do të presin për lajme që do të përcaktojnë planet e tyre të ardhshme në korrik dhe gusht.

 

 

Virgjëresha

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Virgjëreshës, këtë javë ngjarje të ndryshme me njerëz nga kontaktet tuaja të përditshme do t’ju tregojnë gabimet që bëni gjatë komunikimit me ta.Shumë do të udhëtojnë këtë javë, por do të jetë më stresuese për shkak të natyrës së vështirë të dikujt ose situatave të tjera të konfliktit.

Financat: Financiarisht, shumë do të irritohen nga vonesat ose ndërlikimet e tjera që lidhen me paratë. Përpiquni të jeni praktik në shpenzimet tuaja dhe mos lejoni mbingarkesë me shpresën se së shpejti do të keni të ardhura të freskëta.

Dashuria: Gjatë javës, ju do të përjetoni një situatë stresuese të përkohshme, duke përfshirë dikë në rrethin tuaj të miqve, i cili po sillet në mënyrë të paarsyeshme, emocionale ose kapriçioze.Java do t’ju sjellë mundësinë për njohje të reja me njerëz të rëndësishëm për të ardhmen tuaj.

 

 

Peshorja

Puna: Gjatë javës do të merrni kohë dhe vëmendje për të përfunduar një projekt apo angazhim të vjetër.Ngjarjet nga e kaluara juaj do të bëhen përsëri të rëndësishme, përmes kontakteve dhe takimeve të ndryshme.Përdorni këtë javë për të zgjidhur problemet shtëpiake, riparimet ose përmirësimet.

Financat: Shumë do të jenë të kënaqur me para ose një ofertë që do të sjellë të ardhura të mira. Do të ketë një mundësi për të përfunduar një detyrim monetar.Gjatë javës do të merrni kohë dhe vëmendje për të përfunduar një projekt apo angazhim të vjetër.

Dashuria: Personalisht, do të shijoni lavdërime ose një kompliment nga dikush i rëndësishëm për ju.Do të jeni në gjendje të injoroni një person që me dinakëri do të përpiqet të përfitojë nga njohja e tij me ju.Biseda me një grua do t’ju japë një ide me të cilën do të jeni në gjendje të arrini një sukses të rëndësishëm për familjen tuaj.Gratë do të jenë të prirura për xhelozi ose jotolerancë ndaj gabimeve ose papërgjegjshmërisë së partnerit të tyre.Burrat do të kenë një dëshirë për dashuri, për aventura intime dhe më shumë liri.

Lexo edhe:   Horoskopi për ditën e shtunë, ja parashikimet

 

 

Akrepi

Puna: Java do të jetë e favorshme për angazhimin dhe zhvillimin e çështjeve ligjore ose gjyqësore, veçanërisht nëse mbështeteni në ndihmën e njerëzve të tjerë për ta. Gjatë javës do të befasoheni nga takime të ndryshme, ftesa për tubime. Kontaktet personale ose profesionale me njerëz afër dhe larg janë të mundshme.

Financat: Çështjet tuaja të pasurive të patundshme do të kenë një zhvillim të mirë (nëse jeni të angazhuar në të tilla).Gratë do të kenë mundësinë për të marrë para shtesë ose të papritura, duke rritur të ardhurat e tyre.Burrat e Akrepit do të bëjnë plane të guximshme por të rrezikshme për të ardhmen e tyre.

Dashuria: Këtë javë, problemet mund të thellohen në familjet ku partnerët janë në prag të ndarjes. Ju mund të merrni një vendim të tillë pikërisht këtë javë, i cili do të jetë me pëlqim të ndërsjellë, për shkak të një pune të re në një zgjidhje tjetër, etj.Lidhjet jashtëmartesore do të kenë një zhvillim të paparashikueshëm gjatë këtyre shtatë ditëve.

 

 

Shigjetari

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Shigjetarit, këtë javë tensioni në jetën e përditshme do t’ju mobilizojë për të qenë më të saktë dhe më ekzekutiv në detyrat dhe angazhimet e tyre. Java do të jetë interesante për zhvillimin tuaj profesional. Ngjarjet në vendin tuaj të punës do të jenë baza e bisedave dinamike. Do të ketë një mundësi për të zhvilluar një aktivitet të ri ose të punoni me njerëz të rinj, por në përgjithësi gjithçka do të varet nga ambicia dhe vullneti juaj.

Financat: Nga konatktet tuaja me sipërmarrës të huaj do të jenë burim për një rritje të financave tuaja. Do të keni mundësi të realizoni ëndrrat dhe planet për të shpenzuar më shumë rreth shtëpisë apo për të kënaqur veten me blerje.

Dashuria: Do të përjetoni tension në familjen tuaj në lidhje me një ngjarje interesante.Lajmet e pakëndshme që lidhen me një person që njihni do t’ju ​​shqetësojnë emocionalisht. Kjo mund të jetë një arsye për një bisedë ose një takim.Përvojat e mira këtë javë do të lidhen me marrjen e një përgjigje pozitive për kërkesën tuaj ose realizimin e dëshirës tuaj.

 

 

Bricjapi

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Bricjapit, keni një javë përpara vetes në të cilën do të jetë e rëndësishme të përqendroni vëmendjen dhe energjinë tuaj në zhvillimin profesional, punën ose biznesin tuaj. Kjo është një kohë për rritje në karrierën që keni zgjedhur.Presin një informacion interesant ose të dobishëm nga një grua me të cilën punoni.Gjatë kësaj jave, përfshirja në një intrigë ose përhapja e informacionit të rremë mund t’ju siklet para njerëzve të rëndësishëm. Zhvillimi natyror i kësaj situate mund të çojë në mbarimin e kësaj marrëdhënieje.Jini të kujdesshëm dhe kontrolloni çdo informacion që merrni nga miqtë, fqinjët ose të njohurit.

Lexo edhe:   Horoskopi bekon këto dy shenja: Do ketë fat në pasuri dhe dashuri

Financat: Këtë javë do të keni mundësi të shijoni të ardhura të mira, fitime më të larta ose përfitime të tjera financiare. Fati po tregohet shumë bujarë me ju.

Dashuria: Kjo javë sjell mundësi për të rifilluar njohuritë e harruara ose marrëdhëniet e prishura. Kjo javë do të sigurojë një mundësi për të bashkuar prindërit me fëmijë që jetojnë ose punojnë në një qytet ose vend tjetër. Në fakt, shumë familje të ndara tani do të jenë në gjendje të ribashkohen për një sërë arsyesh.

 

 

Ujori

Puna: Një angazhim i lidhur me një të afërm do t’ju kërkojë të jeni më aktiv dhe të organizoni detyrat tuaja të përditshme.Këtë javë tensioni do të jetë shumë i lartë, kështu që planifikoni detyrat tuaja ditore më saktë.Situata të papritura do të lindin në lidhje me ngjarje të ndryshme me njerëz afër dhe larg.

Financat: Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni mundësinë për takime interesante ose udhëtime. Ky do të jetë momenti i duhur për të krijuar më shumë burime për të ardhurat.

Dashuria: Do të jeni emocionalisht të paqëndrueshëm dhe lehtësisht të prekshëm nga fjalët ose veprimet e njerëzve të tjerë. Ndonjëherë do të ndjeheni të lodhur në mënyrë të pashpjegueshme ose të trishtuar, pesimist ose melankolik.Si çdo javë, nuk do të ketë mungesë surprizash, por ato mund të ngatërrojnë me nxitim ose t’ju trembin pa asnjë arsye.Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni mundësinë për takime interesante ose udhëtime.

 

 

Peshqit

Puna: Në punët tuaja të pasurive të patundshme, java do t’ju kërkojë të ngadalësoni dhe të mos nxitoni vendimet tuaja.Angazhimet mund të lindin rreth një prone që nuk e përdorni aktualisht ose që ndodhet në një vend tjetër.Burrat e peshqve do të jenë në gjendje të krijojnë kontakte interesante me njerëz nga vende të ndryshme.

Financat: Shmangni shpenzimet e parave për gjëra që nuk janë parësore për ju.Vështirësi mund të lindin në zgjidhjen e çështjeve të trashëgimisë, kryesisht të një natyre financiare.Në punët tuaja të pasurive të patundshme, java do t’ju kërkojë të ngadalësoni dhe të mos nxitoni vendimet tuaja.Angazhimet mund të lindin rreth një prone që nuk e përdorni aktualisht ose që ndodhet në një vend tjetër.

Dashuria: Nëse keni lindur nën shenjën e Peshqve, keni një javë përpara vetes në të cilën do të duhet të bisedoni me një grua me të cilën keni një lidhje të vështirë ose të komplikuar. Gjatë javës, disa prej jush do të ndryshojnë marrëdhëniet tuaja profesionale me kolegët ose klientët për shkak të rrethanave të ndryshme në jetën e tyre ose mënyrat e punës.