‘Më thërret ‘babi’’/ Mynyri i kërkon llogari vëllait: Gruaja më bridhte me dashnorët në disko, ti nuk më lajmëroje (Video)

141

Mynyri zbuloi një sèkret për gruan e tij, që i ndryshoi jetën dhe akùzon vëllain e tij, Fitimin se ai e ka ditur këtë të fshèhtë, por nuk ia ka thënë.

 

Mynyri pas ndarjes merr vesh nga gruaja se djali nuk ishte i tij. Kjo ishte tepër e rèndë për të, gjendja e tij shèndetësore u përkèqësua dhe për ta vërtetuar atë që ish-gruaja i tha, bëri testin e ADN-së dhe kuptoi që djali nuk ishte i tij.

 

Ai qëndronte shpeshherë larg familjes së tij sepse punonte në Greqi dhe nuk ishte në dijeni për lëvizjet e ish-bashkëshortes. Mynyri tregon se vëllai i tij edhe pse e ka afër shtëpinë me ta, asnjëherë nuk e parálajmëroi për diçka. Nga ana tjetër, Fitimi shprehet se nuk merret me familjen e vëllait, pasi ka familjen dhe pròblemet e tij.

 

Mynyr: Si nuk e dije ti, kur e dinte gjithë Ksamili? Fitimi: O zotëri nuk merrem me familjen tënde unë, kam familjen time. Mynyr: Si nuk e dije ti? Fitimi: Nuk e dija, nuk më interesonte familja jote, kam familjen time unë. Eni Çobani: Pse duhet ta dinte Fitimi këtë gjë? Mynyr: Të më lajmëronte mua! Eni Çobani: Pse ju dyshoni që e dinte Fitimi? Mynyr: Pse mos ta dinte ai?

 

Eni Çobani: Pse duhet ta dinte pra? Se jeni afër? Mynyr: Jemi afër. Fitimi: S’kam lidhje, s’kam punë unë me këta. Mynyr: Unë kam dëgjuar tani nga të tjerët, se i zoti e merr vesh në fund. Ajo vinte në orën 3 të natës, se brídhte nëpër disko, unë punoja si qèn në Greqi. Ajo brídhte nëpër disko me dashnòrët. Fitim: Dëgjo, vëllai im mua mos ma ngarko këtë, se unë nuk di gjë për veten time. Kam familjen time, mos më bjer në qafe të lùtem.

 

Mynyr: Zonja Eni kam rritur fëmijën 5 vjet. Më ka ngelur thíkë në zemër ai fëmijë, se ai më thërret mua baba. Fitimi: Zonja Eni më fal, më keni telefonuar për një pròblem dhe çështje dhùrim pronësie. Eni Çobani: Po është dhe ai pròblem. Mynyr: A e dëgjove në gjyq që tha ajo të kam dhënë lekë. Ke marrë lekë ti?

 

Fitimi: Zotëri edhe njëherë, mos më dety.ro të iki nga emisioni, se dëgjo unë nuk kam ardhur të zgjidh pròblemet e tua. Zgjidhi vetë, ke gjykatë, ke trùp gjykues. Mynyr: Zonja Eni e mora ADN-në dhe vajta në gjykatë bëra gjyqin. Fitimi: Nuk jam unë ai që zgjidh pròblemet e tua, ti je kompetent për familjen tënde./tvklan.al