HYRJELAJMEAKTUALITETVendit lëkundet nga termeti, ja ku ishte epiqendra dhe magnituda e tij…

Vendit lëkundet nga termeti, ja ku ishte epiqendra dhe magnituda e tij…

Lëkundje tërmeti janë ndjerë këtë mëngjes në Greqi dhe jug të Shqipërisë. Mësohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter.

 

Epiqendra e tërmetit ka qenë 38 kilometra në veriperëndim të Janinës dhe 9 kilometra në juf të Kefalovrisit, ndërsa është ndjerë edhe në Sarandë.

 

Lëkundja është regjistruar në orën 07:15, ndërsa nuk raportohet për dëme materiale.

 

TE TJERA

spot_img