“Je vajza e Azem Hajdarit…”, Berisha zbulon se çfarë i ka thënë Rudina Hajdarit

173

Çfarë mendimi ka Sali Berisha për qëndrimet e Rudina Hajdarit? Kjo është një pyetje që gjithkush e bluan në mendjen e tij.

 

I ftuar në Syri.net, ish kryeministri u shpreh se respekton zgjedhjen e saj, por tregoi edhe se çfarë i kishte thënë asaj personalisht.

 

“I kam thënë edhe asaj, je vajza e Azem Hajdarit. Nuk ka rëndësi çfarë qëndrimesh mban. Unë jam njeri që respektoj zgjedhjet. Ne jemi të gatshëm ti vemë shumë epitete por harrojmë që është thelbi I lirisë. Dhe në këtë kontekst “no comment”, tha Berisha.