“Mendonte se merrja 5 milionë në sezon”, partnerja rrëfen fillimet e historisë me ish-futbollistin shqiptar

169

Ish-futbollisti Glend Tafaj ka rrëfyer historinë e tij të dashurisë me partneren Sonila. Ata të dy u njohën 13 vite më parë nga një shoqe e përbashkët dhe lidhja e tyre është bërë më e fortë se kurrë pasi gëzojnë edhe një djalë.

 

Megjithatë, fillimet nuk ishin aq të mira për shkak të paraqitjes dhe punës që bënte Glendi. Teksa përmend flokët e gjatë bjondë, Sonila shprehet: “Nuk më pëlqente imazhi i futbollistit, iu pëlqente vetja, pak mendjemëdhenj”. Ndërsa Glendi duke përdorur notat e humorit thotë në ‘Ftesë në 5’: “Mendonte se isha futbollist që luaja me Realin e Madridit dhe merrja 5 milionë në sezon, se po të isha ai, mund të isha ashtu prototip.”

 

Glendi ka qenë futbollist me Tiranën, por karriera e tij në fushë përfundoi pasi pësoi një dëmtim.