“Besa dil përjashta! Maturantët iu soset durimi dhe gjuajnë me vezë ministrinë

Maturantët po protestojnë para Ministrisë së Arsimit kundër provimit të djeshëm të Letërsisë.

Pas tri orë pritjeje pa asnjë përgjigje nga ky institucion, ata kanë hedhur vezë në drejtim të zyrës së Shahinit.

Ata deklarojnë se janë penalizuar nga testi i cili ka pasur pyetje jashtë programi dhe testi nuk i ishte përmbajtur programit për të cilin ata ishin përgatitur.

Maturantët kërkojnë sqarim nga ministrja e Arsimit. “Besa dil përjashta. Pse keni frikë. Hape derën!”, thërrasin ata.

Beci takim me veteranët e LANÇ: Shkodra e sotme nuk është qyteti që aspiruam

Organizata e Veteranëve të luftës dhe familjeve të Dëshmorëve në Shkodër, kanë zhvilluar sot një takim me deputetin Benet Beci, kandidati i Partisë Socialiste...

“Kemi qenë në një burg me Qetsorin”/ Bledi Mane i zbulon sekretin: Ai qëndronte në bodrum tek gjirizet me hajdutët e …

Gjatë qëndrimit të tij në “Big Brother VIP”, Bledi Mane foli shpesh për 3 eksperiencat e tij me burgun.   Gazetari ka qenë tre herë i...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME