Rama nuk kursen ironinë me Bashën dhe …

156

Në harkun e pak minutave, pas lajmit se është firmosur marrëveshja mes partive politike për Reformën Zgjedhore kanë mbërritur reagimet. Në një mesazh në Tëitter, Rama nuk kursen ironinë, duke vendosur inicialet e emrit të Bashës dhe PD.

 

Kryeministri Rama ne Twitter:Pas 3 vjetësh marshim e 3 netësh ngujim na sollën fjalën e fundit: “Mirë e kishim ashtu siç e kishim”?Po mirë, unë kam menduar e mendoj që ka edhe më mirë, po meqë LBPD janë të kënaqur me kaq për zgjedhjet e ardhshme,bujrum,si ta duan ata?

 

Rëndësi ka që:LBPD do hyjë në zgjedhje me Kodin Zgjedhor siç e deshën vetë✌️ODHIR është dakord që kjo nuk e cënon lirinë e zgjedhjeve?BE është e kënaqur,Shqipëria s’ka më pikëpyetje në prag të vendimit për datën e nisjes zyrtare të negociatave????Ah po, mbaroi edhe revolucioni?

Lexo edhe:   BOJA NË MURET E MINISTRISË, RAMËS 'NUK I DEL INATI': E BËNË QË TË TRANSMETOHET TE EUROKADRINJTË