Yuri Kim: Marrëveshja është pranë. Merita të veçanta për qeverinë

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim, pas 9 orë të tjera negociatash për Reformën Zgjedhore, deklaroi para mediave se është bërë progres i jashtëzakonshëm, duke i dhënë “merita të veçanta” partisë në pushtet.“Sot jemi takuar për 9 orë të tjera dhe kemi bërë progres të jashtëzakonshëm. Në një negociatë kaq të rëndësishme, çdo palë duhet të japë.

 

Çdo palë ka bërë lëshime por më duhet ti jap merita të veçanta partisë në pushtet. Partia në pushtet ka avantazhet e veta dhe duhet të jepte më shumë. Ajo bëri pikërisht këtë gjë prandaj dhe e përgëzoj.Kemi një marrëveshje shumë të mirë. Është një marrëveshje që do ta vendosë vendin drejt anëtarësimit në BE”, tha Kim.

 

Më tej, kryediplomatja amerikane pati një thirrje për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha:“Ka ardhur koha për mikun tim Luli Basha që të balancojë të gjithë faktorët dhe të thotë PO për popullin shqiptar dhe të thotë PO për Shqipërinë në Evropë. Topi është në fushën e tij dhe e ardhmja është në duart e tij”.

VIDEO/ Puthje në buzë mes dy banoreve në Big Brother, ndizet rrjeti

Pas rikthimit në shtëpinë e Big Brother të Gresës, ka ndodhur edhe puthja e parë ndërmjet dy banoreve.   Nga emocionet teksa shkoi për ta pritur,...

E do Amosin? Dea Mishel: E kuptova kur më puthi që ai s’më pëlqen…

Marrëdhënia e komplikuar mes Deas dhe Amosit ka konfuzuar të gjithë banorët, por edhe teleshikuesit.   Dea: Ja kam thënë edhe Amosit dhe të gjithëve. E...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

VIDEO/ Puthje në buzë mes dy banoreve në Big Brother, ndizet rrjeti

Pas rikthimit në shtëpinë e Big Brother të Gresës,...

Dhëndri kapet mat në ditën e dasmës duke parë ndeshjen e skuadrës së preferuar

Kjo do të thotë të jesh besnik ndaj ekipit...

E do Amosin? Dea Mishel: E kuptova kur më puthi që ai s’më pëlqen…

Marrëdhënia e komplikuar mes Deas dhe Amosit ka konfuzuar...