Shqipëria lëkundet nga një tjetër termet, ja ku ishte epiqendra dhe forca e tij…

Një tërmet është regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas faqes evropiane, Emsc, lëkundja e tërmeti është regjistruar në zonën e Shijakut, ndërsa ka pasur një magnitudë prej 2.5 të shkallës Rihter.

 

Lëkundja është ndjerë nga banorët por nuk mund të flitet për dëme materiale për shkak të intensitetit të vogël.

 

 

marre nga shkodra web

TE TJERA