Po ndiqnin një makinë, aksidentohet makina e policisë, pla gosen dy efektivë

Dy punonjës policie kanë mbetur të pla gosur në një aksìdent automobilistik. Ngjarja ka ndodhur në Lezhë, ku mësohet se makina e policisë po ndiqte një automjet të dysh imtë.

Sipas informacioneve, bëhet me dije se ka patur dyshìme që automjeti në ndjekje drejtohej nga një person i shpallur në kërkim. Si pasojë e shpejtësisë së lartë, mjeti i policisë humbi kontrollin dhe doli nga rruga.

Për pasojë dy policë mbetën të pla gosur dhe u dërguan në spital për trajtim mjekësor. Për fat të mirë, ndodhen jashtë rrezìkut për jetën me dë mtime të lehta.

TE TJERA