“E kanë mendjen tek buzëkuqi dhe minifundi”, mësuesja shkodrane reagon ashpër pas deklaratave të Kodhelit

Pas deklarateve të ish- ministres Mimi Kodheli e cila lidhur me rastin e pesëmbëdhjetë vjecares tha se “mesueset e kanë mendjen tek buzëkuqi dhe minifundi”, ka ardhur edhe reagimi në rrjetin social Facebook i gazetares dhe mesueses Eliona Shkreli .

Boll maaaa’…T’ju vije túrp per deklaratat qe beni per mesuesit. Mos pergjithesoni, flisni me emra konkrete, shkarkoni nga detyra por boll ma’… Çdokush sot i jep te drejte vetes te dènigróje figuren e mesuesit, po e pèrdhùnóni, po e ulni aty ku nuk ka me! Po ju zonjat e parlamentit, ça beni aty, ku e keni mendjen Ju, tek mbarevajtja e popullit?

Joooo, juve nuk keni me ndjeshmeri per dhunen qe ushtrohet ndaj femrave, per perdhunimet e minoreneve e sa e sa probleme sociale me te cilat perballen femrat sot. Ku e keni mendjen Ju? Jo te buzekuqi sigurisht, se eshte gjeja me e lire per Ju, e keni mendjen te çantat e veshjet e luksit, tek pushimet e luksit, tek mbushja e xhepave sa here Ju bie fati, dhe kur kritikoheni se nuk coni te pakten as zerin per skàndálet e perditshme, çfare beni Ju?

I leshoheni si kùcédra kujtdo vecse te largoni pergjegjesine Tuaj direkte ne gjithcka qe po ndodh ne Shqiperi! Turp per Ju! Fájín gjejeni tek vetja, jo tek te gjithe mesuesit. Mesuesit jane nder, intelekt, dije, arsimim, kulture! Ne pandemi, se bashku me mjeket ishin edhe mesuesit herónjte e asaj qe Ju quani “lufte”, ishin aty per te mesuar te gjithe femijet Tuaj, te njerezve Tuaj, te te afermve dhe miqve Tuaj!

T’Ju vije túrp, Juve qe keni shkàterruar arsimin me tekste skándàloze e me gjithcka tjeter, me uljen e figures se mesuesit ne sy te prinderve e nxenesve, me talljet qe i beni me paga e shperblime! Boll ma’ se fájìn nuk jua kane mesuesit, fájìn e keni Ju dhe vetem Ju!

Marre nga shkodra web

TE TJERA