Parashikimi i Qershorit nga Meri: Këto shenja do kenë fat në dashuri, dhe një mundësi e re pune

Astrologe Meri Shehu ishte e ftuar sot tek “Rudina”, ku dha parashikimin e muajit qershor për të gjitha shenjat e horoskopit. Meri u shpreh se ky do të jetë një muaj në pamje të parë i bukur, por jo i tillë në thelb. Është muaji i dy eklipseve të mëdha të vitit.

Eklipsi i datës 5 do na bëjë pak utopik ndërsa hëna e re në datë 21 mbart emocione të mëdha. Lexoni më poshtë renditjen e shenjave nga ajo me më pak fat tek ajo me më shumë fat për muajin Qershor, të renditura nga Meri.

12.Bricjapi – Eklipsi henor i kap pak psikologjikisht te renduar, çeshtjet e punes i kanë stresuar se tepermi, mos u stresoni shume, mund te zhgenjehen nga te tjeret. Do kerkojne te dalin pak nga realiteti.

11.Shigjetari – Hena ne shenjen e tyre do jete pak utopike, do i jap shume enderrime, por do kete pak mjegullnajë. Eshte si te ngasesh nje avion ne mjegull nuk dihet ku te çon. Ne ceshtjet ekonomike pas dates 18 do tentojne disa ngaterresa. Jo firmosje ose detyrime ekonomike.

10.Luani – Kane nje frike nga detyrimet, por Merkuri i kundert i fut ne nje pasiguri per te bere nje zgjedhje ne lidhje me punen. A kane ber levizjen e duhur? A kan zgjedhur punen e duhur? Keto pytje do i shqetesojne. Por ne dashuri do kene erotizem.

9.Dashi do jene nervoz, te shqetesuar dhe psikologjikisht jo ne formen e duhur. Mund te planifikojne nje pune, nje ceshtje ligjore. Nga data 18 fillojne problemet familjare. Nga data 18 deri 21 mund te kemi disa probleme, por pas dates 21 gjerat behen me lehte.

8.Gaforrja – Jane ne nje vit te çuditshem sepse do kene problematika ne marrdhenie me te tjeret. Do kemi disa kthime mbrapa ne bashkepunime ose ne çift. Pas dates 21 do qetesohen pasiguritë e tyre. Duhet te kene kujdes shendetin.

7.Peshorja – Do merren me punen, me karrieren, do fusin nje njeri te ri ne jeten e tyre. Pas dates 18 keto situata do fillojne te konfliktohen. Duhet ta marrin pak me skepticizem. Mos te firmosin kontrata, te mos japin fjalen.

6.Ujori – Nga te gjitha anet jane te mbrojtur nga planetet, do merren me projekte te tyre, do enderrojne, do ken fat ne dashuri. Pas dates 21 hapet mundesia per nje pune te re, u shpreh Meri

5.Demi – Do bejne aleanca te mira, do shprehin ndjeshmerite e veta, do i realizohet nje plan, nje udhetim. Pas dates 18 mos konfliktohen me familjaret me miqte ose komshinjte. Nje njohje e re do jete pas dates 21.

4.Akrepi – Do ken lajme te mira me ligjin, kontakte me jashte. Pas dates 21 do hapen gjera te mira, bashkpunime te reja. Ne date 5 do i kapi eklipsi ne ceshtje ekonomike prandaj mos shpenzojne me shume se ç’duhet.

3.Binjaket – Do t’i japi dashuri ky muaj, njohje te mira, ana ekonomike do hapet dhe do formulohet shume bukur pas dates 21 qershor. Nga data 18 deri 21 mund te bejne gabime fatale. Kujdes keto tre dite.

2.Peshqit – Do kene kontakte per pune, per marrdhenie me jashte. Gjerat do ecin mire. Mund t’i behet nje oferte shume e mire pune, por mund te jete e perkohshme. Eshte momenti te shkelqejne.

1.Virgjeresha – Mund te shfrytezojne te miren, pamjen, te foluren, planetet do i bejne me te dashur dhe mund te realizojne deshirat e tyre. Do afrohen me njerez qe kane pushtet. Do bejne bashkepunime, mundesi te mira. Duhet ta shfrytezojne.

TE TJERA