Plot surpriza dhe “të papritura” ju presin, publikohet horoskopi për muajn qershor

280

Dashi: Një muaj i mbushur me dashuri!

Të nderuar Dash, muaji qershor do të shënojë një moment tranzicioni, në të cilin ndoshta surprizat e mëdha do të mungojnë, por sukseset e ardhshme po përgatiten. Mbani në mend se, duke filluar nga data 29, planeti Mars do të hyjë në shenjën tuaj për të mbetur atje përgjatë gjithë vitit 2020! Marsi, i cili gjen pozicionin e tij të privilegjuar në Dash, do t’ju japë forcë të madhe, aftësi për të vepruar, energji të reja dhe luftuese për të fituar çdo betejë. Venera nga ana juaj do ju dhurojë një muaj plot dashuri!

Demi: Mos e humb durimin …

I dashur Demi, me Saturnin në një pozitë jo të favorshme për tërë muajin do të jetë e vështirë të bësh hapa të mëdhenj përpara. Megjithatë, nga fillimi i korrikut, gjithçka do të bëhet më e lehtë dhe do të shihni lehtësimin e tensionit. Qershori, megjithatë, nuk do të jetë pa surpriza: ju do të keni Jupiterin dhe Mërkurin në anën tuaj, të gatshëm për t’ju dhënë mundësi dhe kontakte profesionale që do të japin fryte në muajt e ardhshëm. Marsi i favorshëm deri në datën 29 do t’ju japë shumë energji, por ekziston edhe rreziku për të vepruar shumë impulsivisht dhe lehtësisht të humbni durimin, veçanërisht me partnerin tuaj.

Binjakët: Venusi nuk ju braktis!

Të dashur Binjakët, po: Venusi nuk do t’ju braktisë as për muajin qershor! Bëhuni gati për të jetuar një muaj plot dashuri dhe pasion falë lidhjes së këtij planeti që vazhdon tranzitin e tij të gjatë në shenjën tuaj. Për shumë çifte do të jetë një periudhë e rëndësishme në të cilën duhet të merrni vendime për të ardhmen. Edhe në frontin profesional, për ata që kanë punuar shumë, rezultatet e para mund të arrijnë, falë pozitës së favorshme të Saturnit. Marsi i pafavorshëm, nga ana tjetër, rrezikon të sjellë pak më shumë lodhje.

Gaforrja: Mos humbisni kohë!

I dashur Gaforre ,qershori do të jetë një muaj vërtet me fat për shenjën tuaj! Mërkuri në bashkëpunim ju premton mundësi të reja. Mos e humbni kohën: në korrik planeti Saturn do të kthehet në kundërshtim dhe bllokimet mund të lindin. Marsi do të jetë gjithashtu në anën tuaj, i gatshëm për t’ju dhënë të gjithë forcën që ju nevojitet për të reaguar dhe luftuar kundër planeteve armiqësore, para së gjithash Jupiterit, i cili vazhdon t’ju japë një kohë të vështirë duke vendosur pengesa për arritjen tuaj profesionale. Në dashuri, takime të reja janë të mundshme.

Luani: Pak stres …

I dashur Luan planeti Saturn do të jetë në kundërshtim me shenjën tuaj deri në korrik: kjo gjithashtu do ta bëjë muajin tuaj të qershorit – siç ishin prilli dhe maji – mjaft stresues. Thjesht duhet të jesh i durueshëm, posaçërisht nga pikëpamja profesionale: mundësitë e duhura do të vijnë së shpejti, por për momentin është më mirë të mos marrësh përsipër shumë rreziqe. Nga ana tjetër do të shijosh një qiell të shkëlqyeshëm për sa i përket e ndjenjave: Venusi do të mbetet në anën tuaj për tërë muajin, i gatshëm t’ju dhurojë të gjithë dashurinë që meritoni!

Virgjëresha: Venera e pafavorshme!

E dashur e Virgjëreshë muaji qershor duket mjaft stresues për shenjën tuaj, si nga pikëpamja psikologjike ashtu edhe nga ana fizike: deri në datën 29, në të vërtetë, do të duhet të bartni kundërshtimin e Marsit, i cili do t’ju heq energjinë. Për më tepër, për tërë muajin, planeti Venus do të marrë një pozicion jo të favorshëm, duke sjellë kontraste dhe tensione në jetën tuaj si çift. Për fat të mirë, ju mund të mbështeteni në favorin e Jupiterit dhe Merkurit, të gatshëm për t’ju dhënë shumë fat në sferën profesionale: ju mund të merrni një lajm të mirë për punën tuaj ose të gjeni marrëveshjen që ju po kërkoni.

Peshorja: Drejt ndryshimit!

Të nderuar Peshore, qielli i qershorit për shenjën tuaj do të favorizojë ndjenjat. Ju mund të mbështeteni në një Venus të shkëlqyeshëm në një aspekt pozitiv gjatë gjithë muajit. Disa çifte mund të vendosin të jetojnë së bashku, të martohen, të kenë fëmijë … Prania e Saturnit shtyn drejt ndryshimit dhe vendimeve të rëndësishme. Në frontin e punës: planeti Mërkur dhe planeti Jupiter janë në një pozitë jo të favorshme. Mund të ndodhin ngadalësime, bllokime ose emergjenca. Nuk është një kohë e favorshme për të filluar një ndërmarrje të re.

Akrepi: Rikthehet qetësia!

I dashur Akrep, muaji qershor – pas një maji të ngjeshur – sjell një qetësi të vogël. Sigurisht, disavantazhi i Saturnit nuk lejon një rikuperim të menjëhershëm, por ju mund të mbështeteni në pamjen e bukur të Mërkurit, Marsit dhe Jupiterit, të gatshëm për të sjellë zgjidhje, veçanërisht në sferën profesionale. Mundësi ose përgjigje të reja mund të kenë ardhur. Padyshim që nuk do të ketë mungesë energjie, forcë fizike dhe shpirtërore për të hyrë në një ndërmarrje të re ose në çdo rast në një fazë të re të jetës tuaj.

Shigjetari: Venusi përballë!

Të nderuar Shigjetar, tranziti shumë i gjatë i Venusit në shenjën e Binjakëve nuk ju jep qetësi: edhe muaji qershor do të karakterizohet nga probleme dhe tensione në sferën sentimentale. Kundërshtimi i planetit të dashurisë mund të sjellë ndarje në çifte , ose të rrezikojë marrëdhëniet e konsoliduara. Marsi në një pozitë jo të favorshme ju bën të ndjeheni të lodhur dhe të stresuar: për fat të mirë, duke filluar nga data 29, do t’ju kthehet buzëqeshja. Saturni nga ana juaj ju ndihmon të planifikoni ide revolucionare.

Bricjapi: Një prerje të degëve të thata!

Bricjap i dashur, qershori – për fat të keq – shenja juaj do të ketë kundërshtimin e Mërkurit. Këtë vit ju favorizoheni përfundimisht nga një këndvështrim profesional: suksesi dhe fitorja do të jenë tuajat deri në fund të vitit 2020, por ndërkohë – këtë muaj – mund të ketë disa ngadalësime. Edhe pse Jupiteri mbetet në anën tuaj dhe favorizon suksesin e projekteve tuaja, ju mund të hasni rezistencë për shkak të aleancave të këqija, për bashkëpunime që nuk funksionojnë. Marsi i favorshëm do t’ju japë forcën që ju nevojitet për të prerë degët e thata dhe për të lëvizur më tej!

Ujori: Një muaj forcë!

I dashur Ujor, një tjetër muaj i shkëlqyeshëm për shenjën tuaj, shkëlqim i cili do të zgjas deri në fillim të korrikut dhe kjo favorizohet nga prania e Saturnit në shenjën. Në periudhën e fundit keni punuar shumë brenda vetes dhe më në fund rruga për të marrë është më e qartë ose, në çdo rast, janë përparësitë tuaja. Disa nga ju mund të vendosni të filloni në një rrugë të re ose të bëni atë zgjedhje që është vonuar prej kohësh … Venera në një pozitë të favorshme për tërë muajin siguron forcë dhe stabilitet për marrëdhënien tuaj.

Peshqit: Me fuqinë e Marsit!

Të dashur Peshq, planeti Mars do të mbetet në shenjën tuaj gjatë gjithë qershorit, duke ju garantuar një muaj forcë të madhe, si fizikisht ashtu edhe emocionalisht. Ky planet ju bën më luftues se kurrë, i sigurt për atë që dëshironi! Ky përcaktim do të jetë thelbësor për të trajtuar, në veçanti, problemet që do të lindin në fushën sentimentale: Venera në një pozitë jo të favorshme, në fakt, do të krijojë tensionet në jetën tuaj si çift. Mundësi të reja do t’ju krijohen në vendin e punës.