Ndjehen pekundje termeti ne Shqiperi… ja sa ishte magnituda

Lëkundje tërmeti janë ndier në kryeqytet mbrëmjen e kësaj të hëne.

Sipas Qendrës Europiane-Mesdhetare të Sizmologjisë tërmeti ka qenë i magnitudës 3.4.

Epiqendra e lëkundjeve ka qenë në detin Adriatik, në një thellësi 46 kilometra nga sipërfaqja e tokës.

Tërmeti ka ndodhur 31 kilometra në veriperëndim të Tiranës dhe 11 kilometra larg Shijakut.

TE TJERA

spot_img