Futbollisti shqiptar humb betejën me sëmundjen dhe dëshira e futbollit që u shua

“Më ndihmoni të luaj futboll sërish”, ishte kjo dëshira e madhe e Dorian Tahirllarit, ish-lojtarit të Skënderbeut që po luftonte me njê sëmundje të rëndë. I diagnostikuar me tumor malinj, fatkeqësisht sëmundja do të merrte përparësi dhe do të zhvillohej në pjesët e tjera të trupit të Dorianit të vogël.

Pavarësisht përpjekjes së futbollistëve dhe klubeve shqiptare që bënë thirrje për ta mbështetur financiarisht për kryerjen e operacionit, lufta është humbur. Mediet sportive në vend raportuan lajmin e trishtë se Doriani ka ndërruar jetë.

Tashmë parajsës i është bashkuar edhe një tjetër ëngjëll, përpara kohe, me dëshirën e madhe për t”u bërë një futbollist i njohur dhe që në tokë nuk mund t’i realizohej.

TE TJERA

spot_img