Blendi Fevziu fundjave ne Shkoder, promovon zonat turistike

Nga lumi i Shales ne Theth, Valbone dhe ne fund ne Uren e Mesit. Gazetari i mirenjohur Blendi Fevziu eshte i apasionuar pas udhetimeve vecanerisht atyre qe kane ne fokus eksplorimin dhe shpirtin e aventures, kete fundjave ka zgjedhur qarkun e Shkodres

 

Ne rrjetet sociale ai ka promovuar keto pika turistike ndersa ka keshilluar qe dhe Shqiptar dhe turiste te tjere ti vizitojne. Ai nuk eshte mahnitur vetem nga bukurite natyrore por dhe nga vlerat historike dhe artitekturore.

 

Ura e Mesit. Mendohet se eshte ndertuar midis viteve 1768 1770. Nje nga urat me te rendesishme ne Ballkan P.s per ato dhjetra mesazhe qe me kane pyetur me shume seriozitet e madje edhe zemerim se perse ures i kane vene emrin e Mesit dhe jo te Ronaldos, ju sugjeroj qe te pyesni Mehmet Pashe Bushatlliun nese i gjeni instagramin.

 

Besoj qe do t’ju pergjigjet vete. Une nuk e di perse e kane bere kete gabim , shkruan Fevziu me humor.

/marre nga realiteti post/

TE TJERA