Kjo është tendenca më e re që po përdorin të gjitha vajzat e famshme të Instagramit

Nëse ende nuk e keni vendosur se si do t’i lyeni flokët këtë verë, jeni në kohë për një nga tendencat më të reja të 2020-s.

Të gjitha vajzat e njohura të Instagramit po e çelin ngjyrën e flokëve për këtë verë, me një tendencë të re që hap bazën e errët. Kjo tendencë njihet si Balajazh Kalifornian (Californian balayage).

Balajazhi Kaliforinian është efekti që përfitohet duke pikasur nuanca të ndryshme ngjyrash shumë pranë rrënjës së flokëve duke vazhduar drejt majave. Sipas zgjedhjes mund të përfitojmë, rrënjë më të çelur dhe maja më të errëta, por gjithmonë me një efekt sfumature.

E veçanta e kësaj tendence është se mund të aplikohet edhe mbi flokë të errët por edhe mbi flokë të çelur, sigurisht përveç atyre rasteve të flokëve platin, që nuk i çel dot më shumë! Ne po ju sjellim disa nga vajzat më të njohura të Instagramit, që e kanë provuar këtë trend dhe kanë shkëlqyer!

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Ndahen 24 ditë pas dasmës, arsyeja e këtij çifti do u lërë pa fjalë…

Për Adrianon flitet sërish. Ish-ylli i Interit është ndarë...

Rrëfime rrëqethëse/ Vajzat shqiptare po martohen për para, ja si po funksionon ky biznes

“Piranjat” në Abc të moderuar nga Arilena Ara dhe...

(Video) Artistja shqiptare habit me rrëfimin: E kam blerë tokën ku do varrosem dhe …

Piktorja e njohur, Zake Prelvukaj, pas nje kohe te...